En güzel banyolar

0

B1

Banyonuzu doğru orantılanmış vitrifiye ürünleri ve mobilyalar ile, açık renklerde, özellikle cilalı, sırlı ve parlak malzemeler ile, geniş ayna ve cam yüzeyler ile dekore ederek, iyi biçimde aydınlatılmış, iyi bir şekilde havalandırılan, düzenli bir mekan haline getirirseniz banyonuz yine küçük ancak rahatlatıcı ve samimi bir görünüme kavuşabilir.

 

B2

Yer ve duvar fayanslarını oluştururken, öncelikle yer ve duvar seramikleri için büyük boyutlu olan ürünleri tercih edin, bir yüzeyi daha büyük boyutlu parçalara bölerek daha büyükmüş gibi gösterebilirsiniz. Daha geniş bir görünüm yaratmak için desensiz ve düz renklileri tercih edip, duvarlarda hareket yaratmak amacıyla ince bordürlerden tezgah hizasının üzeri boyunca yararlanabilirsiniz.

B3

Fayans renkleri olarak eğer yenileyici taze bir etki isterseniz, açık yeşil, mavi turkuaz ve beyaz; daha klasik ve dinlendirici bir etki için ise krem ve bej tonlarını kullanabilirsiniz.

B4

Küvet yerine duş ünitesi tercih ederek yerden tasarruf sağlayabilirsiniz, üstelik çok zengin ve şık seçenekler de artık piyasada bulunuyor.

B5

Klozeti asma klozet, rezervuarı gömme rezervuar yaptırıp, gömme rezervuar üzerini ve hatta yanlarını raf veya dolap olarak değerlendirebilirsiniz.

B6

Lavabonuzu dolaplı lavabo olarak tercih edin.

B7

Ayna yüzeyini mümkün olduğunca büyük tutmaya çalışın

B8

Banyo mobilyalarının rengini seçerken fayanslarda kullandığınız renkleri tamamlayan bir renk veya beyaz renk kullanın. Küçük bir mekanı büyük göstermek için renk kullanırken aynı rengin açık ve biraz daha koyu tonlarını bir arada kullanmak en doğrusudur. Banyonuzdaki renk şemasında da bu yaklaşımı tercih edin.